RF Diathermy LavaTRON 250

YUP-005

Nowy produkt

Niewątpliwy lider na rynku wśród urządzeń do radiofrekwencji.  Emituje falę radiową o częstotliwości 470 kHz i mocy 250W, co zapewnia znacznie głębszą penetrację energii i pozwala na osiągnięcie rewelacyjnych efektów w krótkim czasie. Do mocnych stron urządzenia należy również bezpieczeństwo, opatentowana metoda kontroli temperatury oraz innowacyjna konstrukcja, która umożliwia wykonanie zabiegów łączących jednoczesne zastosowanie RF, masażu i wybranych technik manualnych.

Więcej szczegółów

55 000,00 zł brutto

p24

RF Diathermy LavaTRON 250

RF Diathermy Lavatron 250 jest najnowocześniejszym, a jednocześnie najbezpieczniejszym urządzeniem diatermii dostępnym na rynku. Okazuje się bezkonkurencyjny w dziedzinie sportu i rehabilitacji ze względu na możliwość połączenia zaawansowanej technologii z manualną pracą z pacjentem.

Urządzenie do terapii opartej na działaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości wykorzystuje dwa tryby pracy: pojemnościowy i rezystywny (zależny od wyboru elektrody CET lub RET)

RF Diathermy Lavatron 250 w leczeniu pacjenta łączy maksymalne efekty z bezpieczeństwem diatermii. Dużą rolę odgrywa przy tym automatyczne rozpoznawanie elektrod oraz przycisk ręczny wyłączający urządzenie, który pacjent może uruchomić podczas niekorzystnych doznań. Pozwana nam to na zapobieganie nadmiernemu przegrzaniu tkanek oraz w przypadkach skrajnych wystąpieniu poparzeń.


ZABIEG Z WYKORZYSTANIEM RF DIATHERMY LAVATRON 250 DAJE NATYCHMIASTOWĄ ULGĘ
W DOLEGLIWOŚCIACH ZWIĄZANYCH ZE SCHORZENIAMI UKŁADU RUCHU, TAKIMI JAK:


W odróżnieniu od standardowych zabiegów diatermii przeciwwskazaniem nie są wszelkiego rodzaju zespolenia. RF Diathermy Lavatron 250 wykorzystuje w czasie zabiegu prąd o częstotliwości 470kHz, który to nie wprowadza jonów w ruch wirowy, a tylko pozwala jonom swobodnie przebiegać o

d + do -. Zjawisko to umożliwia całkowicie bezpieczne leczenie pacjentów, którzy do tej pory ze względu na zespolenia (w tym metalowe) byli wykluczeni z terapii standardową diatermią.

PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE TO:

Ciąża
Rozrusznik serca
Zapalenie żył
Nowotwory

Technologia /możliwości zabiegowe:

RF Diathermy LavaTRON to innowacyjne urządzenie przeznaczone do wykonywania zabiegów miejscowych z użyciem ciepła. Wytwarza fale radiowe o częstotliwości ok 470 KHz  rozgrzewając skórę właściwą i tkankę podskórną do głębokości  5 cm. Działanie RF Diathermy

LavaTRON opiera się o 3 podstawowe, następujące po sobie zjawiska:

POLARYZACJA - Uporządkowanie, rozrzuconych przypadkowo w tkance, kationów (+) w kierunku katody, oraz anionów (-) w kierunku anody - na skutek zadziałania prądu zmiennego wielkiej częstotliwości.

WYTWORZENIA CIEPŁA FRYKCYJNEGO - Ciepło wytworzone wewnątrz danej tkanki, na skutek ruchu kationów i anionów.

WZROST TEMPERATURY TKANKI - Rozszerzenie naczyń włosowatych, poprawa krążenia krwi i przyspieszenie metabolizmu. Dotlenienie i odżywienie tkanki, łatwiejsze usuwanie zbędnym produktów przemiany materii, wzrost ilości przeciwciał i komórek odpornościowych.

Efekty biologiczne – podniesienie  temperatury do 40-50st powoduje obkurczenie włókien kolagenowych, stymulację fibroblastów, rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie szybkości przepływu krwi, wzrost zaopatrzenia w tlen, wzrost zaopatrzenia w składniki odżywcze,  stymulację układu immunologicznego, przyspieszenie metabolizmu, usprawnienie drenażu limfatycznego. RF Lavatron generuje trzy rodzaje diatermii, dzięki czemu działając na dany problem estetyczny lub zdrowotny aplikujemy najskuteczniejszą dawkę diatermii.

Diatermia  CET monopolarna –elektrodę czynną, zabiegową, stanowi elektroda pod powierzchnią której wytwarzane jest większe zagęszczenie prądu,  pola elektromagnetycznego. Druga elektroda, bierna, zamyka obwód prądu. Takie rozwiązanie techniczne daje możliwość wytworzenia  ciepła, które dociera do głębszych warstw skóry właściwej i tkanki podskórnej. Ten typ diatermii stosowany jest w zabiegach  mezoterapii,  niwelowania rozstępów, ujędrniania skóry, rozjaśnienie ciemnych obwódek i cieni pod oczami ,  redukcję obrzęku powiek , spłycenie zmarszczek wokół oczu, poprawa stanu skóry głowy, leczenie łysienia.

Diatermia RET – elektroda czynna jest nieizolowana. Zastosowanie tego typu rozwiązania, sprzyja wytworzeniu większej ilości ciepła, w głębszych obszarach tkanki ale węższym na obszarze.  Skuteczna w usuwaniu tkanki tłuszczowej,  niwelowaniu cellulitu oraz w uśmierzaniu bólu kręgosłupa, mięśni, w  zapaleniem barku, reumatyzmie, w leczeniu kontuzji sportowych i  zapaleniu tkanek okołostawowych.

Diatermia bipolarna- ciepło wytwarzane jest szybciej niż w trybie monopolarnym. Głębokość przenikania jest stała.  Energia oddziałuje na skórę  w większej gęstości, przez co efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Doskonałe efekty odmładzające min: poprawy owalu twarzy oraz likwidacji drugiego  podbródka, likwidacja kurzych łapek oraz tzw. „chomików” ,  liftingu czoła i fałdu nosowo – wargowego, podniesienia opadających powiek i opóźnienia procesu starzenia się skóry.

ELEKTRODY CET – POJEMNOŚCIOWE
Energia skoncentrowana jest na tkankach miękkich – głównie skórze i mięśniach znajdujących się w pobliżu elektrody.

20mm – elektroda pojemnościowa, monopolarna
30mm – elektroda pojemnościowa, monopolarna
80mm – elektroda pojemnościowa, monopolarna
100mm – elektroda pojemnościowa, monopolarna

ELEKTRODA BIPOLARNA

Dwie elektrody wbudowane w jedną głowicę. Energia przepływa między elektrodami i kilka milimetrów pod nimi.

 

30mm – elektroda bipolarna

ELEKTRODY RET – REZYSTYWNE

Energia skoncentrowana jest głębiej niż w przypadku elektrody CET. Dotyczą bardziej oporowych tkanek takich jak stawy, więzadła i ścięgna.

 

40mm – elektroda rezystywna, monopolarna
60mm – elektroda rezystywna, monopolarna

ELEKTRODA SCP – MONOPOLARNA

Stymuluje do wzrostu cebulki włosów, dezynfekuje ich korzenie ograniczając przy tym samym wypadanie włosów. Głowicę stosuje się w zapobieganiu wypadania włosów lub pobudzeniu ich wzrostu, leczeniu łysienia plackowatego oraz łojotoku skóry głowy.

 

70mm- elektroda specjalna, monopolarna

UNIKALNE FUNKCJE RF DIATHERMY LAVATRON 250:

Rozmiar elektrod przykładanych do ciała jest rozpoznawany automatycznie, w efekcie takie urazy jak poparzenia, które mogłyby się przydarzyć z powodu nieostrożności, są z góry uniemożliwione.

Dzięki zastosowaniu wbudowanego czujnika do automatycznej kontroli prądu, użytkownik może bezpiecznie i wygodnie korzystać z urządzenia, ponieważ ołowiana elektroda mierzy zmianę temperatury skóry w czasie rzeczywistym, w porównaniu z ustawioną temperaturą (37-45ºC).

Dzięki idealnie izolowanym elektrodom ołowianym, odbiorca nie odczuwa dyskomfortu podczas zabiegu LavaTRONem, ponieważ nie powstaje iskra z przenoszonego prądu.

Impedancja jest mierzona przez cały czas trwania terapii, a moc regulowana jest w zależności od subiektywnych odczuć klienta oraz od rodzaju i warunków leczonej tkanki.

MEDAL

Medal dla urządzenia RF Diathermy Lavatron 250 na Targach Uroda w Gdańsku.

Lavatron nagroda

WYRÓB MEDYCZNY

RF Diathermy LavaTRON 250 jest urządzeniem medycznym.

UNIKATOWY PATENT: 20-397295

Automatyczne rozpoznanie elektrod i kontrola temperatury.

DANE TECHNICZNE URZĄDZENIA / SPECYFIKACJA RF DIATHERMY LAVATRON 250:

Wymiary: głębokość: 380mm, szerokość: 363mm, wysokość: 179mm, waga: 20 kg
Temperatura: 37ºC~50ºC, dokładność pomiaru temperatury ± 0,1ºC
Częstotliwość fali radiowej: 460kHz ± 10kHz
Typ wyjścia: automatyczna i ręczna regulacja
Maksymalna częstotliwość wyjściowa: maksymalnie 250W ± 10%
Czas częstotliwości wyjściowej: 1-30min, regulacja co 1min
Wyświetlacz: 320×240 monitor LCD mono z podświetleniem
Klasa i typ bezpieczeństwa: klasa 1, typ BF
Zasilanie: 90~130VAC lub 180-260VAC, 47-63Hz, wybór automatyczny

Nagrody:

Wyświetlacz:LCD
Waga:10 kg
Zasilanie:AC 220V 50 Hz
Częstotliwość:470 kHz +/- 10 %
Moc wyjściowa:max 250 W +/- 10 %
Temperatura:CET&Bipolar: 39 C - 47 C +/- 0,5 C RET 41 C - 45 C
Liczba głowic:8 głowic
  • Darmowa dostawa powyżej 500 zł
  • Wysyłka 24h
  • Zwrot do 30 dni
  • Płatności (przelewy24, pobranie)

Powiązane produkty